Strona główna JAROSŁAW 69-letni kłusownik wpadł na gorącym uczynku

69-letni kłusownik wpadł na gorącym uczynku

0
Reklama

Policjanci z komisariatu w Radymnie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej zatrzymali mieszkańca gminy Laszki, który odpowie za usiłowanie kłusownictwa i posiadanie potrzasków oraz wnyków. 69-latek miał przy sobie maczetę, kombinerki oraz gwóźdź, a w pomieszczeniach gospodarczych posiadał metalowy potrzask, metalowe linki i druty. Sprawca usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstw opisanych w prawie łowieckim. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Wczoraj, mundurowi z komisariatu w Radymnie podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Leśnej zatrzymali 69-latka, który rozstawiając w lesie w Wielinie wnyki, usiłował wejść w posiadanie zwierzyny łownej. Mieszkaniec gminy Laszki posiadał przy sobie maczetę, kombinerki oraz gwóźdź.

Reklama

W trakcie wykonywania dalszych czynności w tej sprawie, funkcjonariusze przystąpili do przeszukania domu mężczyzny. W budynkach gospodarczych mundurowi ujawnili metalowy potrzask oraz metalowe linki i druty.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zakładania wnyków, w trakcie których zabezpieczyli  sześć stalowych linek, wykorzystywanych przy procederze kłusownictwa.

Funkcjonariusze przedstawili 69-latkowi zarzuty usiłowania pozyskania zwierzyny, poprzez rozstawianie sideł oraz  posiadania potrzasków oraz wnyków do kłusownictwa.

Za te czyny sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Reklama
Poprzedni artykułPijany kierowca wywrócił pojazd. Droga była zablokowana 8 godzin
Następny artykułOkradał kościoły i fundacje. Trafił w ręce policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!