Strona główna PRZEMYŚL 69-latka odpowie za kontrabandę. Znaleziono towar bez akcyzy

69-latka odpowie za kontrabandę. Znaleziono towar bez akcyzy

0
Zdjęcie poglądowe
Reklama

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Przemyśla zatrzymali 69-letnią kobietę, która posiadała nielegalne papierosy i alkohol. Policjanci zabezpieczyli ponad 2,5 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy i nielegalne wyroby spirytusowe. Kobiecie grozi wysoka grzywna.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Przemyśla mieli informację, że 69-letnia mieszkanka naszego powiatu, w jednym z kiosków z artykułami spożywczymi, handluje nielegalnymi wyrobami tytoniowymi i alkoholem, bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Reklama

W miniony czwartek, policjanci potwierdzili swoje podejrzenia. W pomieszczeniu kiosku, na podłodze, zauważyli butelki z alkoholem, a w reklamówkach papierosy różnych marek. Podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli 127 paczek papierosów, co daje 2540 tysięcy sztuk papierosów, bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 8,4 l nielegalnego alkoholu.

69-latka już usłyszała zarzuty m.in. posiadania nielegalnych papierosów i alkoholu. Kobieta już wcześniej była karana za podobne przestępstwa.

Wstępne straty, na jakie narażony został Skarb Państwa, oszacowano na kwotę ponad 2,5 tys. złotych. Teraz dalszym losie mieszkanki powiatu przemyskiego zadecyduje sąd.

Kobiecie grozi grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

Reklama
Poprzedni artykułPrawie 2 mld złotych dla podkarpackich samorządów w ramach „Nowego Ładu”
Następny artykułWszystkie bilety na mecz PGE FKS Stali Mielec z Lechem Poznań wyprzedane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj