Strona główna DĘBICA 63-latek odpowie znęcanie nad kotem. Elvis był naszpikowany śrutem

63-latek odpowie znęcanie nad kotem. Elvis był naszpikowany śrutem

0
kot Elvis. fot. Fundacja Psi Azylek
Reklama

Rok temu sieć obiegła informacja o kocie, Elvisie, który trafił pod opiekę specjalistów Fundacji Psi Azylek. Zwierzę z wieloma obrażeniami zostało znalezione na ul. Grunwaldzkiej w Dębicy. Wyznaczono nagrodę na wskazanie oprawcy.

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie, prowadząca śledztwo w sprawie, oskarżyła 63-letniego mężczyznę, mieszkańca Dębicy o znęcanie się nad zwierzęciem. Mieszka on na osiedlu, gdzie znaleziono okaleczone zwierzę.

Reklama

Dębiczanin nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Usłyszał dwa zarzuty odnoszących się do czynów ujętych w Ustawie o ochronie zwierząt. Pierwszy dotyczy znęcania się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem, drugi – strzelania do gołębi.

Sąd Rejonowy w Dębicy wydał wobec niego wyrok nakazowy, który skazał go na 1,5 roku prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Prokuratura złożyła sprzeciw wobec karze.

Kot Elvis w wyniku obrażeń spowodowanych strzelaniem do niego z wiatrówki, stracił prawe oko i wzrok w lewym. Jego stan był ciężki, ale dziś zwierzę wróciło do sił.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!