Strona główna JAROSŁAW 62-latek odpowie za zniszczenie zabytkowej studni w Jarosławiu

62-latek odpowie za zniszczenie zabytkowej studni w Jarosławiu

0
Reklama

Policjanci z jarosławskiej komendy ustalili sprawcę, który końcem sierpnia zniszczył zabytkową studnię, znajdującą się na Placu ks. Piotra Skargi w Jarosławiu. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna kierując volkswagenem, nie zachował należytej ostrożności i wjechał w studnię – pompę uliczną wpisaną do Gminnej Ewidencji Zabytków. Wartość strat została oszacowana na 10 tys. zł. Za uszkodzenie zabytku grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Końcem sierpnia br., funkcjonariusze z jarosławskiej jednostki otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu zabytkowej studni – pompy ulicznej, która znajduje się na Placu ks. Piotra Skargi w Jarosławiu. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, okazało się, że do jej uszkodzenia doszło w wyniku silnego uderzenia przez samochód. Całkowitemu zniszczeniu uległa drewniana obudowa oraz sama pompa, która powstała w zakładach Wilhelma Knausta w Wiedniu, w czwartej ćwierci XIX wieku. Ze względu na posiadaną wartość została ona włączona do ewidencji zabytków.

Reklama

Policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawcę oraz zapis z monitoringu. Ustalili pojazd, którym poruszał się sprawca i dokonali jego oględzin. Wartość start na szkodę Gminy Miejskiej Jarosław, została oszacowana na kwotę 10 tys. zł.

Prowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły na ustalenie osoby odpowiedzialnej za uszkodzenie zabytkowej studni. Okazało się, że związek z tym zdarzeniem ma 62-letni mieszkaniec Jarosławia.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za zniszczenie zabytku grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułW weekend w Krośnie startuje Wyścig Górski Prządki Valvoline
Następny artykułUciekał przed kontrolą, doszło do wypadku. Kierowca i policjanci zostali ranni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!