Strona główna NISKO 51-latek kradł drewno. Został zatrzymany w lesie

51-latek kradł drewno. Został zatrzymany w lesie

0
Drewno -zd. poglądowe
Reklama

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Nisku, wraz z przedstawicielem Straży Leśnej Nadleśnictwa Rozwadów, zatrzymali sprawcę kradzieży drewna. 51-letniemu mieszkańcowi gminy Jarocin grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Nisku, podczas wykonywania czynności służbowych, uzyskał informację o nielegalnym wyrębie i kradzieży drzewa z lasu. Policjant postanowił od razu sprawdzić tą informację, powiadamiając o tym fakcie Nadleśnictwo Rozwadów oraz dyżurnego swojej jednostki.

Reklama

Na miejscu dzielnicowy, wspólnie z pracownikami straży leśnej, zauważyli pozostawione dwa ciagniki rolnicze, w tym jeden bez tablic rejestracyjnych oraz wóz, na którym znajdowało się złożone drewno. Wokół pojazdów leżało kilkanaście sztuk ściętego drewna sosnowego, przygotowanego do załadunku.  

Podczas patrolowania terenu, na jednej z leśnych dróg, dzielnicowy i przedstawiciel Straży Leśnej zauważyli mężczyznę, który popijał piwo stojąc przy taczkach, na których leżała pilarka spalinowa. Mężczyzna, w trakcie rozmowy z dzielnicowym, przyznał się do wycinki drzew. Drewno zostało zabezpieczone przez Straż Leśną, a 51-letni mieszkaniec gminy Jarocin trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Reklama
Poprzedni artykułKierowca ciężarowej scani z trzema promilami
Następny artykułFałszywe dokumenty studenta z Turkmenistanu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj