Strona główna TARNOBRZEG 50-latek przywłaszczył pieniądze z utargu i schował je w lesie

50-latek przywłaszczył pieniądze z utargu i schował je w lesie

0
Reklama

50-latek będąc w sklepie, wykorzystał okazję i zabrał znalezione pieniądze, po czym schował je w lesie. Mundurowi odzyskali przywłaszczoną gotówkę i oddali ją właścicielowi. Mieszkaniec województwa małopolskiego już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed godz. 8, w sklepie spożywczym w miejscowości Wrzawy, w powiecie tarnobrzeskim. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że jeden z pracowników, w trakcie wynoszenia ze sklepu plastikowych skrzynek po pieczywie, zgubił utarg w kwocie 7 900 zł. Gdy mężczyzna zorientował się, że pieniądze wypadły mu z kieszeni kurtki, natychmiast wrócił do sklepu, lecz woreczka z gotówką już nie było.

Reklama

Pokrzywdzony początkowo sam próbował odnaleźć swoją zgubę. Dokładnie sprawdzał pomieszczenia sklepowe, drogę ze sklepu i przyległy teren oraz przejrzał zapis monitoringu. Z  jego zapisu wynikało, że pieniądze mógł zabrać przypadkowy mężczyzna, który w tym czasie robił zakupy w sklepie. Pracownicy, wzięli sprawy w swoje ręce i za pośrednictwem mediów społecznościowych szukali mężczyzny i zgubionych pieniędzy, lecz bez rezultatu. Wówczas o pomoc poprosili policjantów z Komisariatu Policji w Gorzycach.

Funkcjonariusze ustalili dokładny rysopis mężczyzny, mogącego mieć związek z przywłaszczeniem pieniędzy i rozpoczęli jego poszukiwania. Szybko ustalili tożsamość potencjalnego sprawcy. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, który tego dnia załatwiał swoje interesy na terenie gminy. Jak ustalono, mężczyzna, będąc w sklepie, wykorzystał okazję i podniósł leżące na podłodze pieniądze w kwocie 7 900 złotych  i odjechał.

Prowadzone przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do tego, że 50-latek zawrócił z trasy. Mężczyzna został zatrzymany. Mieszkaniec województwa małopolskiego już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Policjanci w całości odzyskali przywłaszczone przez niego pieniądze, które ukrył w lesie.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przestrzegają, że znalezione rzeczy należy zwrócić prawowitemu właścicielowi, a jeśli to niemożliwe, zgłosić ten fakt na Policję albo przekazać do Biura Rzeczy Znalezionych, które funkcjonuje w każdym powiecie. W przypadku, gdy nie odda się cudzej własności możemy narazić się na poważne konsekwencje karne. Odpowiedzialność za przywłaszczenie cudzej rzeczy reguluje art. 119 kodeksu wykroczeń i art. 284 kodeksu karnego.

Reklama
Poprzedni artykułUderzyła w betonowy przepust i dachowała. Z obrażeniami trafiła do szpitala
Następny artykułIMGW ostrzega: Opady i zamarzanie mokrej nawierzchni. Będzie ślisko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj