Strona główna PRZEWORSK 5-latka wbiegła pod samochód. Trafiła do szpitala w Rzeszowie

5-latka wbiegła pod samochód. Trafiła do szpitala w Rzeszowie

0

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w czwartek na ul. Węgierskiej w Kańczudze. W zdarzeniu ucierpiało 5-letnie dziecko, które wbiegło na drogę wprost pod nadjeżdżający samochód marki Opel. Dziewczynka z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem do rzeszowskiego szpitala.


W czwartek przed godz. 18, na ul. Węgierskiej w Kańczudze doszło do potrącenia 5-letniego dziecka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dziewczynka wybiegła z posesji wprost pod nadjeżdżający samochód marki Opel, prowadzony przez 52-letnią mieszkankę gminy Jawornik Polski. Dziecko z ciężkimi obrażeniami ciała zostało przetransportowane śmigłowcem do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Kierująca pojazdem była trzeźwa.Funkcjonariusze na miejscu wykonali dokumentację fotograficzną, przeprowadzili oględziny oraz przesłuchali świadków, co pozwoli na dokładne ustalenie okoliczności tego zdarzenia.
Policja apeluje do wszystkich osób opiekujących się dziećmi o zwracanie szczególnej uwagi na swoich podopiecznych. Latem zwiększa się liczba wypadków i kolizji z udziałem najmłodszych, co wynika z faktu, że czas wolny dzieci spędzają w dużej mierze poza domem. W takich sytuacjach konieczne jest, aby miejsce, w którym bawią się nasze pociechy (podwórko, boisko, plac zabaw) było bezpieczne i oddzielone od drogi. Pamiętajmy, że właściwy nadzór ograniczy ryzyko udziału dzieci w zdarzeniach drogowych i uchroni je przez wynikającymi z tego następstwami.

Poprzedni artykuł24-letni motocyklista zginął po zderzeniu z autem
Następny artykułŚmierć mężczyzny na komendzie policji. Użyto paralizatora