Strona główna WIADOMOŚCI 5 kolejnych przypadków SARS-COV-2 w województwie podkarpackim

5 kolejnych przypadków SARS-COV-2 w województwie podkarpackim

0
Reklama

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne przypadki zarażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Łącznie jest już 58 pozytywnych wyników testu na SARS CoV2 w naszym województwie.


Rzecznik wojewody informuje: 
badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 5 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim (razem mamy teraz 58).
To mężczyzna w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (ścisła kwarantanna), starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja), dwie kobiety w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna) oraz młody mężczyzna z powiatu mieleckiego (ścisła kwarantanna).


Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7908 osób, a 10064 poddane jest kwarantannie.
Aktualnie hospitalizowanych jest 87 osób.
Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1591 testów.
Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 58 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
Odnotowano 1 zgon (15 marca) i 2 wyzdrowienia (26 marca).
koronawirus na podkarpaciu
Koronawirus na Podkarpaciu – najważniejsze informacje

Reklama
Reklama