Dwa miesiące w areszcie spędzi 40-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który podczas awantury ranił kuchennym tasakiem mężczyznę. Napastnik został zatrzymany przez policjantów.

Tarnobrzescy policjanci ustalili i zatrzymali napastnika, który zaatakował kuchennym tasakiem 44-letniego mężczyznę. Do zdarzenia  doszło w sobotę o godz. 22.30, w mieszkaniu jednego z bloków przy ulicy Dekutowskiego w Tarnobrzegu, po tym jak sprawca dowiedział się, że jego znajoma podczas awantury domowej została źle potraktowana przez pokrzywdzonego.

Funkcjonariusze ustalili, że napastnik zaatakował tasakiem 44-latka, gdy ten otworzył mu drzwi swojego mieszkania. Dwukrotnie ranił pokrzywdzonego, po czym uciekł. Pokrzywdzony trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Na miejscu zdarzenia śledczy z udziałem prokuratora wykonali oględziny oraz ujawnili i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne oraz przesłuchali świadków. Policjanci ustalili tożsamość napastnika. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego 40-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny na okres 2 miesięcy  areszt.