Strona główna ROPCZYCE 37-latka zasłabła podczas kąpieli. Winowajcą okazał się czad

37-latka zasłabła podczas kąpieli. Winowajcą okazał się czad

0
Reklama

Policjanci interweniowali wczoraj, przed południem w Ropczycach, w związku z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-letnia kobieta zasłabła podczas kąpieli. Na szczęście zdążyła zaalarmować domowników. Funkcjonariusze przypominają, że okres zimowy to czas, kiedy nasilają się przypadki zatrucia tlenkiem węgla – zwanym potocznie czadem.

Wczoraj po godz. 11, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węglem mieszkanki Ropczyc. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 37-letnia kobieta podczas kąpieli, źle się poczuła, na szczęście poinformowała o tym domowników. Dzięki ich reakcji szybko została wyprowadzona z domu, co pozwoliło uniknąć tragedii.

Reklama

Jak się okazało, prawdopodobną przyczyną złego samopoczucia kobiety, był wydobywający się z piecyka gazowego tlenek węgla. 37-latka z objawami zatrucia czadem została przewieziona do szpitala. Obecni na miejscu strażacy stwierdzili w pomieszczeniach domu podniesione stężenie tlenku węgla. Dokładne okoliczności tego zdarzenia, będą teraz wyjaśniane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

Pamiętajmy! Tlenek węgla nie ma smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie dusi w gardle. Najczęstszą przyczyną zatrucia jest wadliwa instalacja grzewcza. Aby uniknąć tragedii zlecajmy fachowcom okresowe sprawdzanie pieców i drożności kanałów wentylacyjnych w swoich domach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!