Strona główna TARNOBRZEG 37-latek ukradł elektryczną hulajnogę i kartę. Grozi mu 10 lat

37-latek ukradł elektryczną hulajnogę i kartę. Grozi mu 10 lat

0

37-letni mężczyzna, zamiast wypożyczyć, ukradł elektryczną hulajnogę. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstwa. Okazało się, że to nie było jedyne przewinienie mieszkańca Sandomierza. Mężczyzna na swoim koncie ma jeszcze kradzież karty płatniczej, którą posłużył się kilka razy. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali powiadomieni przez właściciela firmy wypożyczającej hulajnogi elektryczne, o kradzieży jednej z nich. Do zdarzenia miało dojść w ubiegłą sobotę po godz. 1 w nocy, na ul. Kwiatkowskiego w Tarnobrzegu. Wartość skradzionego mienia wynosiła 1500 złotych.

W oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer miejskiego monitoringu, policjanci wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie kradzieży.

Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Sandomierza. Notowany w przeszłości za przestępstwa kryminalne. Policjantom próbował wmówić, że to nie on ukradł hulajnogę, tylko nieznajomy, którego wziął na „stopa”. Okazało się, że prawda jest zupełnie inna.

Policjanci ustalili, że 37-latek, przejeżdżając samochodem, zabrał hulajnogę do bagażnika i z nią odjechał. Gdy zorientował się, że hulajnoga ma GPS, wyrzucił ją w zarośla. Stróże prawa odnaleźli skradzione mienie i zwrócili właścicielowi.

Okazało się, że 37-latek ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwo. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kilka dni temu ukradł kartę płatniczą, należącą do 55-latka i użył jej sześciokrotnie, powodując straty w wysokości 320 złotych. Sprawca został przesłuchany, policjanci przedstawili mu 8 zarzutów popełnionych przestępstw, do których się przyznał. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o pilnowanie swojego mienia. W przypadku podejrzenia kradzieży karty, bądź posłużenia są nią przez osoby nieuprawnione, należy zgłosić się do najbliższej jednostki policji i złożyć zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Poprzedni artykułTwierdził, że miał awarię i zjechawszy dachował. Wyszło, że był pijany
Następny artykułStrzelanina w Rzeszowie. 24-latka postrzelona we własnym mieszkaniu
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj