Strona główna TARNOBRZEG 33-latek nie dawał spokoju koleżance. Trafił do aresztu za stalking

33-latek nie dawał spokoju koleżance. Trafił do aresztu za stalking

0
Reklama

Tymczasowym aresztem na okres 2 miesięcy objęty został 33-letni mieszkaniec Sandomierza. Sprawca wysyłał wiadomości tekstowe do swojej koleżanki, w której się zauroczył, zabiegał o spotkania i nachodził ją w miejscu pracy. Gdy nie osiągnął zamierzonego celu zaczął grozić kobiecie i jej rodzinie. Policjanci zatrzymali stalkera i przedstawili mu trzy zarzuty uporczywego nękania i kierowania gróźb karalnych. Za popełniony czyn grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tarnobrzescy policjanci prowadzili postępowanie przygotowawcze przeciwko 33-letniemu mieszkańcowi Sandomierza, który dopuścił się popełnienia przestępstwa stalkingu oraz gróźb karalnych. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca od 2019 roku uporczywie nękał jedną ze swoich koleżanek. Wysyłał jej wiadomości SMS i za pośrednictwem portalu społecznościowego, nawiązywał liczne połączenia telefoniczne, nachodził w miejscu pracy, śledził, a nawet zostawiał odręcznie zapisane wiadomości. Mężczyzna zauroczony kobietą nalegał na spotkania i kontakt.

Reklama

Pokrzywdzona prosiła 33-latka, żeby przestał ją nękać. Wówczas mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny, zaczął szantażować kobietę i jej grozić. Sprawca posunął się jeszcze dalej i swoje groźby kierował nie tylko wobec pokrzywdzonej, ale i jej bliskich.

O całym zdarzeniu rodzina kobiety powiadomiła tarnobrzeskich policjantów. Policjantka z wydziału dochodzeniowo-śledczego pierwsze czynności przeprowadziła w lipcu br. Wówczas decyzją prokuratora, 33-letni mieszkaniec Sandomierza, został objęty środkami zapobiegawczymi w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią w jakiejkolwiek formie. Stalker nie stosował się jednak do nałożonych na niego środków. Przychodził pod budynek, w którym pracowała kobieta i nalegał na spotkania.

Policjanci w tej sprawie zebrali kolejny materiał dowodowy. Przedstawili mężczyźnie trzy zarzuty przestępstwa związanego z groźbami karalnymi i stalkingiem.

Na podstawie materiału dowodowego prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt dla 33-letniego mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwa 33-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułW pożarze stracili dorobek życia. Trwa zbiórka na pomoc
Następny artykułZagłębie Lubin chce wykupić ze Stali Mielec Adama Majewskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!