Strona główna NISKO 32-latek z Indii z podrobionym prawem jazdy

32-latek z Indii z podrobionym prawem jazdy

0
Reklama

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu obywatelowi Indii, który posłużył się sfałszowanym dokumentem. Z tą niecodzienną sytuacją spotkali się ostatnio niżańscy policjanci, którzy zatrzymali do kontroli kierującego bmw. Mężczyzna wręczył funkcjonariuszom prawo jazdy, które jak się okazało zostało profesjonalnie podrobione.

W czwartek po godz. 17, na terenie miejscowości Harasiuki, policjanci niżańskiego ruchu drogowego realizowali działania kontrolno-prewencyjne. Podczas tych działań, zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem osobowym marki BMW. Podczas sprawdzeń w systemie okazało się, że kierujący, 32-letni obywatel Indii, nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Mimo to, mężczyzna okazał blankiet prawa jazdy, który na pierwszy rzut oka, nie wzbudzał żadnych podejrzeń.

Reklama

Jednak uwagę mundurowych przykuł brak wyczuwalnego uwypuklenia w miejscu nazwiska oraz inny szczegół przy numerze pesel. Mężczyzna, na pytania funkcjonariuszy dotyczące okazanego blankietu, wyjaśnił, że egzamin teoretyczny, jak i praktyczny na prawo jazdy, zdał w jednej ze szkół na terenie małopolski, a uzyskany dokument został wysłany do niego pocztą.

Policjanci zabezpieczyli prawo jazdy. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że o sfałszowaniu dokumentu świadczyły szczegóły widoczne pod światłem ultrafioletowym. Kierowca bmw został przesłuchany na okoliczność tego zdarzenia.

Za użycie sfałszowanego dokumentu jako autentyczny grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułWahania ciśnienia wody oraz przerwy dostaw w Sanoku i okolicy
Następny artykułUdało się! Zebrano 9 milionów zł dla Poli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!