Strona główna DĘBICA 30-letni Hindus jechał rowerem mając ponad 2,5 promila

30-letni Hindus jechał rowerem mając ponad 2,5 promila

0
Reklama

Poruszając się rowerem, należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby bezpiecznie dojechać jednośladem do celu, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg oraz ścieżek rowerowych. Jazda jednośladem, to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek jazdy zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Rowerzysta, podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, ma prawo czuć się bezpiecznie, jednak sam również ma obowiązek przestrzegania przepisów. Pijani rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków. Nietrzeźwy kierujący są poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale też dla innych użytkowników dróg.

Reklama

Niestety nie wszyscy o tym pamiętają. Wczoraj około godz. 10.30, policjanci ruchu drogowego, patrolujący Dębicę, zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej na ulicy Mościckiego.

Ich przypuszczenia potwierdziły się. 30-letni obywatel Indii był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,6 promila alkoholu. Kierowca jednośladu za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!