Strona główna KROSNO 28-latka na widok radiowozu dodała gazu. Grozi jej 5 lat

28-latka na widok radiowozu dodała gazu. Grozi jej 5 lat

0
Reklama

28-letnia kierująca oplem przekroczyła dopuszczalną prędkość i nie zatrzymała się do policyjnej kontroli. W trakcie ucieczki dopuściła się szeregu wykroczeń, m.in. przejazdu przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kierująca została zatrzymana. Grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 21.30, na ul. Podkarpackiej w Krośnie, prowadzący kontrolę prędkości policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującej oplem, która w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 93 km/h. Kobieta na widok policyjnego patrolu gwałtownie przyspieszyła i odjechała w kierunku Miejsca Piastowego.

Reklama

Policjanci rozpoczęli pościg. Pomimo podawanych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierująca przyspieszała, popełniając szereg wykroczeń drogowych. Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na skrzyżowaniu ul. Podkarpackiej i Zręcińskiej, gdzie kierująca nie zatrzymała się na czerwonym świetle i z dużą prędkością przejechała przez skrzyżowanie, kontynuując ucieczkę. Chwilę później, zjechała z ul. Podkarpackiej i starała się ukryć samochód wśród stojących na parkingu innych pojazdów, wyłączając silnik i gasząc światła swojego opla.

Kobieta została jednak zauważona i szybko zatrzymana przez znajdujący się w tej części miasta inny patrol, którego funkcjonariusze pozostawali w kontakcie radiowym z policjantami prowadzącymi pościg ul. Podkarpacką. 

Kierującą okazała się 28-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 28-latka była trzeźwa.

Za niestosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego wydanego przez osobę uprawnioną, 28-latce grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto, kobieta nie uniknie odpowiedzialności za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz szereg wykroczeń drogowych, których dopuściła się w tracie ucieczki.  

Reklama
Poprzedni artykułFKS Stal Mielec jedzie na obóz do Turcji. Podano skład
Następny artykułWszedł na jezdnię, kierowca nie zdążył zahamować

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!