Strona główna MIELEC 28-latek trafił do aresztu za znęcanie się nad rodziną

28-latek trafił do aresztu za znęcanie się nad rodziną

0
Policja- zdjęcie poglądowe
Reklama

Mieleccy policjanci zatrzymali 28-latka, który jest podejrzany o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej matki i innych członków rodziny oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Wczoraj Sąd Rejonowy w Mielcu, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez funkcjonariuszy, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 2 miesięcy.

Na początku lipca br., mieleccy policjanci zostali powiadomieni o przemocy domowej, której wobec swojej matki oraz innych najbliższych miał dopuszczać się 28-letni mężczyzna. Jak ustalili mundurowi, awantury, wyzwiska, groźby i przemoc zdarzały się w tym domu, gdy tylko mężczyzna pił alkohol. Wtedy rodzina wzywała na pomoc Policję. W czasie jednej z ostatnich interwencji, podczas zatrzymania sprawcy przemocy, mężczyzna uderzył policjantkę barkiem, czym naruszył nietykalność cielesną umundurowanego funkcjonariusza Policji.

Reklama

Postępowanie prowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że sprawca, nie tylko znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką, ale także nad innymi członkami rodziny, kierując wobec nich groźby pozbawienia zdrowia i życia. Wcześniej mężczyzna był również karany za znęcanie się nad rodziną.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić 28-latkowi zarzut popełnienia przestępstwa. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się rodziną oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji.

Sąd Rejonowy w Mielcu, na wniosek Policji i prokuratury, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułPo lekcjach nie wróciła do domu. Policja odnalazła zaginioną 12-latkę
Następny artykuł18-letni kierowca potrącił 85-letniego rowerzystę. Ten trafił do szpitala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj