Strona główna RZESZÓW 24-latek bez stałego adresu z zarzutem kradzieży na plebanii

24-latek bez stałego adresu z zarzutem kradzieży na plebanii

0
Reklama

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do plebanii jednej z rzeszowskich parafii. Mężczyzna skradł kilka tysięcy złotych. Sprawcą okazał się 24-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Został zatrzymany w hotelu, gdzie wynajmował pokój. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionych pieniędzy. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy, a na wniosek prokuratora, sąd aresztował go na 3 miesiące.

W poniedziałek, policjanci zostali zawiadomieni o włamaniu i kradzieży, do której doszło na plebanii jednej z rzeszowskich parafii. Na podstawie relacji świadków i pokrzywdzonego, skierowani na miejsce policjanci ustalili, że z biurka w pokoju, ktoś skradł kilka tysięcy złotych. Na plebanię sprawca dostał się podważając zamek w drzwiach wejściowych. Okazało się również, że wcześniej na terenie plebanii, dwukrotnie był widziany nieznany młody mężczyzna. Miał szukać kancelarii parafialnej. Policjanci ustalili jego rysopis i sprawdzili okolice miejsca zdarzenia. Jednak osoby o ustalonym rysopisie nie napotkano. Na miejscu przeprowadzono oględziny, znaleziono śrubokręt, którego sprawca najprawdopodobniej użył do sforsowania zamka.

Reklama

Poszukiwaniem sprawcy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Sprawdzili zapisy monitoringu, który w pobliżu miejsca kradzieży zarejestrował mężczyznę odpowiadającego ustalonemu wcześniej rysopisowi. Następnie na podstawie zebranych informacji, kryminalni wytypowali hotel, gdzie podejrzewany mógł mieszkać. Na miejscu pracownica hotelu rozpoznała mężczyznę, który wynajmował tam pokój. Po chwili przyszedł on do hotelu, gdzie został zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 24-latek bez stałego miejsca zameldowania, a ostatnio mieszkający w Gdańsku. W jego pokoju policjanci znaleźli większą część skradzionych pieniędzy.

Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że był już karany za podobne przestępstwa. Ponadto był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Sopocie celem ustalenia miejsca pobytu. Policjanci przesłuchali mężczyznę i przedstawili zarzut kradzież z włamaniem popełniony w warunkach recydywy. Materiały sprawy mundurowi przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 24-latka aresztu tymczasowego. W czwartek, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.  

Reklama
Poprzedni artykułKompletnie pijany jechał rowerem. Od razu przykuł uwagę policji
Następny artykułCzterech imigrantów chciało dotrzeć do Niemiec. Wrócą na Ukrainę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj