Strona główna PRZEMYŚL 20 nowych funkcjonariuszy straży granicznej złożyło przysięgę

20 nowych funkcjonariuszy straży granicznej złożyło przysięgę

0
Reklama

W auli przemyskiej komendy 20 nowoprzyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej uroczyście złożyło rotę ślubowania. Po zakończeniu szkoleń młodzi adepci zasilą kadry placówek SG na Podkarpaciu.

W środę 5 stycznia, w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu miało miejsce uroczyste ślubowanie 20 nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Ceremonia odbyła się w obecności kadry kierowniczej, a ślubowanie odebrał Zastępca Komendant oddziału płk SG Sławomir Klekotka.

Reklama

W grupie nowoprzyjętych jest osiem kobiet i dwunastu mężczyzn. Młodzi adepci to w większości mieszkańcy Podkarpacia. Wszyscy przeszli wymagający proces rekrutacji. Złożenie ślubowania było dla nich ostatnim etapem włączającym formalnie w szeregi Straży Granicznej.

Cała grupa już w najbliższych dniach rozpocznie szkolenie podstawowe w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Po pozytywny zaliczeniu egzaminów zostaną skierowani na szkolenie przygotowujące do uzyskania pierwszego stopnia w korpusie podoficerów, a potem rozpoczną służbę w przejściach granicznych i na zielonej granicy w Bieszczadzkim OSG.

Poprzedni artykułUwaga turyści! Zła sytuacja na szlakach w Bieszczadach
Następny artykułŻywa Szopka przy Sanktuarium MB Pocieszenia w Jodłówce [FOTO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!