Strona główna PRZEWORSK 20-latka ukradła 15 tys. złotych. Grozi jej 5 lat więzienia

20-latka ukradła 15 tys. złotych. Grozi jej 5 lat więzienia

38
0

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali 20-letnią mieszkankę Przeworska, która ukradła 15 000 złotych z nienależącego do niej konta bankowego. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek do komendy zgłosiła się 41-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego, która zawiadomiła o kradzieży pieniędzy w kwocie 15 000 zł z rachunku bankowego jej męża. Zgłaszająca wyjaśniła, że ponieważ jej telefon uległ awarii, o wykonanie płatności internetowych poprosiła dziewczynę swojego syna, której podała login i hasło do konta.
W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili, że nieznana osoba w okresie od 17 do 27 maja br. dokonywała płatności i wypłat z bankomatów przy użyciu aplikacji mobilnej i kodu BLIK. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że 21-letnia dziewczyna syna zgłaszającej, podała login i hasło swojej koleżance.Policjanci szybko zatrzymali sprawczynię tej kradzieży. Okazała się nią 20-letnia mieszkanka Przeworska. W toku czynności zabezpieczone zostały również przedmioty – odzież i kosmetyki, które zatrzymana zakupiła za skradzione pieniądze. Teraz 20-latka za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci apelują o zachowanie najwyższych środków ostrożności, zwłaszcza w przypadku internetowej obsługi kont bankowych. Pamiętajmy, oszuści są bezwzględni i wykorzystują wszystkie preteksty, aby wyłudzić pieniądze. O każdej próbie lub oszustwie należy poinformować Policję.