Strona główna SANOK 20-latka chciała targnąć się na życie. Pomoc przyszła o czasie

20-latka chciała targnąć się na życie. Pomoc przyszła o czasie

0
Reklama

Ratowanie życia jest priorytetem w codziennej służbie. Szybka i skuteczna interwencja pozwoliła zapobiec tragedii. Policjanci wyważyli drzwi i weszli do mieszkania, w którym znajdowała się potrzebująca pomocy kobieta. 20-latka została przewieziona do szpitala.

Tam, gdzie jest potrzebna natychmiastowa pomoc, najczęściej jako pierwsi docierają funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego. Tak było i wczoraj przed godziną 23, kiedy dyżurny sanockiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która prawdopodobnie chce targnąć się na swoje życie. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Powiadomiono także straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe.

Reklama

Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali zamknięte drzwi do mieszkania. Pomimo pukania i głośnego wołania nikt ich nie otwierał. Z uwagi na obawę zagrożenia życia i zdrowia policjanci, jeszcze przed przyjazdem strażaków podjęli decyzję o wyważeniu drzwi i otwarciu mieszkania siłą. Gdy weszli do środka, w jednym z pomieszczeń zastali zranioną kobietę. Funkcjonariusze udzielili jej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali pod opiekę załodze pogotowia ratunkowego. 20-latka została przewieziona do szpitala.

Dzięki natychmiastowej reakcji oraz skutecznej interwencji policjantów nie doszło do tragedii. Pomoc przyszła na czas.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111. Pamiętajmy również, że w każdym powiecie funkcjonują instytucje, do których można zwrócić się o wsparcie w ciężkich chwilach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!