Strona główna STRZYŻÓW 20-latek stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

20-latek stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

0
Reklama

20-letni kierowca bmw, w obszarze zabudowanym, jechał z prędkością 136 km/h. Za popełnione wykroczenie, mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał wysoki mandat i punkty karne. Apelujemy o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości.

Policjanci ruchu drogowego w Tułkowicach, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. 20-letni mężczyzna kierujący pojazdem, znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził 136 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość o 86 km/h.

Reklama

Za popełnione wykroczenie, 20-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy, został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych i punktami karnymi.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy, po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Nadejście zimowej aury sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne i mogą być niebezpieczne. Częste opady śniegu i deszczu powodują, że jezdnia bywa mokra i śliska, a droga hamowania zdecydowanie się wydłuża. Pamiętajmy, aby jechać wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

Reklama
Poprzedni artykułSzczęśliwy finał poszukiwań 17-latki
Następny artykułPodkarpacie tonie w smogu – czy warto kupić oczyszczacz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!