Strona główna KOLBUSZOWA 19-latek pomógł w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy

19-latek pomógł w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy

0
Reklama

Dzięki reakcji 19-latka, pijany kierowca volkswagena trafił w ręce policjantów. Młody mężczyzna, widząc zataczającego się kierowcę, który przyjechał samochodem na stację paliw, bez wahania zabrał mu kluczyki i powiadomił Policję. Do czasu przyjazdu funkcjonariuszy, 19-latek nie spuszczał pijanego kierowcy z oka. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca volkswagena miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj około godz. 20, kolbuszowscy policjanci zostali powiadomieni o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Kolbuszowej. Funkcjonariusze udali się na jedną ze stacji paliw przy ul. Rzeszowskiej, gdzie znajdował się zgłaszający interwencję 19-latek. Wskazał on znajdującego się tam mężczyznę, któremu wcześniej zabrał kluczyli od samochodu.

Reklama

Z relacji 19-latka wynikało, że chwilę wcześniej na stację paliw w Kolbuszowej Dolnej przyjechał kierowca volkswagena, który zaparkował swój pojazd prostopadle do dystrybutora i wysiadł z samochodu chwiejąc się na nogach. Widzący całą sytuację 19-latek, podejrzewając, że mężczyzna może być pijany, podszedł do kierowcy volkswagena i zażądał, aby ten oddał mu kluczyki. Z relacji młodego mężczyzny wynikało, że kierowca wykonał jego polecenie i przeprosił, że jechał pijany. 19-latek powiadomił Policję. Ponieważ kierowca volkswagena zaczął odchodzić pieszo z miejsca zdarzenia, świadek pojechał za nim. 19-latek nie spuszczał mężczyzny z oka, cały czas jadąc za nim, do czasu przyjazdu policjantów.

Funkcjonariusze wylegitymowali wskazanego mężczyznę. 37-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa został przebadany na stan trzeźwości. Badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W sprawie trwają dalsze czynności


Dzięki reakcji młodego mężczyzny, pijany kierowca odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Postawa 19-latka i jego determinacja zasługują na wyrazy uznania.  

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!