Strona główna JASŁO 19-latek po raz kolejny przekroczył prędkość. Zatrzymano mu prawo jazdy

19-latek po raz kolejny przekroczył prędkość. Zatrzymano mu prawo jazdy

0
Reklama

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierującego osobowym audi, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 63 km/h. Jak się okazało, dopuścił się on recydywy w związku z tym wykroczeniem. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem oraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle nieprzerwanie czuwają nad bezpieczeństwem na drogach powiatu jasielskiego. Nadmierna prędkość wciąż jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Reklama

W minioną sobotę funkcjonariusze jasielskiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości na drodze krajowej nr 28 w Trzcinicy. W trakcie działań zatrzymali kierującego audi, który poruszał się z prędkością 113 km/h na obszarze zabudowanym, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 19-latek, dla którego, jak się okazało, było to kolejne znaczące przekroczenie prędkości w ostatnim czasie. W związku z tym mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości4000zł, ponieważ popełnione przez niego wykroczenie było w ramach recydywy. Dodatkowo zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych.

Policja przypomina, że z dniem 17 września 2022 roku weszły w życie przepisy mówiące o recydywie podczas popełniania najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym po tej właśnie dacie. Sytuacja ta dotyczy kierowania pojazdem mechanicznym i ponownego złamania przepisu z tego samego artykułu w ciągu 2 lat od ostatniego prawomocnego ukarania. O jednym z takich wykroczeń mówi właśnie art. 92a§2 kw – kto, prowadząc pojazd mechaniczny nie stosuje się do ograniczenia prędkości określonego ustawą lub znakiem drogowym, przekraczając je o ponad 30 km/h, podlega karze grzywny nie niższej niż 800 złotych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!