Strona główna PRZEMYŚL 18-latka odpowie za zamalowanie zabytkowego muru w Przemyślu

18-latka odpowie za zamalowanie zabytkowego muru w Przemyślu

0
Reklama

Przemyscy policjanci zatrzymali młodą kobietę odpowiedzialną za dewastację ścian muru ogrodzeniowego PWiK w Przemyślu. Na murze namalowała kilka dużych i szpecących napisów, tak zwanych graffiti. Straty wstępnie oszacowano na kwotę ponad 1000 złotych. Niestety to nie koniec kłopotów 18-letniej mieszkanki Przemyśla, ponieważ zniszczone przez nią mienie jest zabytkiem. Za popełniony czyn będzie odpowiadała przed sądem. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wpłynęło zgłoszenie dotyczące napisów, które pojawiły się na elewacji muru ogrodzeniowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu. Zgłaszający, prokurent PWiK, wstępnie oszacował straty na kwotę 1000 złotych oraz poinformował policjantów, że teren przedsiębiorstwa, w tym mur ogrodzeniowy, jest wpisany do rejestru zabytków.

Reklama

Policjanci zabezpieczyli ślady oraz monitoring, podjęli również czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Analiza dowodów pozwoliła na ustalenie, że do zniszczenia mienia doszło 8 marca, wytypowali personalia sprawczyni, którą okazała się 18-letnia mieszkanka Przemyśla.

W połowie kwietnia młoda kobieta usłyszała zarzut, do którego przyznała się. Tłumaczyła, że nie zdawała sobie sprawy z konsekwencji prawnych swojego czynu.

O dalszym losie kobiety będzie decydował teraz sąd. Przestępstwo zniszczenia zabytku zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8 lat.

Reklama
Poprzedni artykuł8 osób poszkodowanych w wypadku w Suchorzowie
Następny artykułZabytkowa oranżeria pałacu w Krzywczy wciąż niszczeje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!