Strona główna KROSNO 18-latek z podrobionym prawkiem. Wpadł podczas kontroli, czeka go kara

18-latek z podrobionym prawkiem. Wpadł podczas kontroli, czeka go kara

0
Reklama

Podczas zatrzymania młody mężczyzna twierdził, że posiada uprawnienia do kierowania pojazdami, a dokument otrzymał pocztą po zdaniu państwowego egzaminu na prawo jazdy. 18-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany.

Wczoraj przed godz. 14, na ul. Karpackiej w Zręcinie, policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali osobowego volkswagena. W trakcie przeprowadzanej kontroli, kierujący okazał dokument prawa jazdy, który wzbudził podejrzenie interweniujących funkcjonariuszy.

Reklama

18-latek przedstawił dokument przypominający blankiet prawa jazdy, na którym znajdowały się jego dane osobowe oraz zdjęcie. Dokument nie posiadał jednak żadnych hologramów, wyczuwalnych wytoczeń na powierzchni karty, jak również ukrytych obiektów graficznych dostrzegalnych po ustawieniu blankietu pod odpowiednim kątem.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 18-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna tłumaczył, że okazany podczas kontroli dokument otrzymał pocztą, w konsekwencji pomyślnego zaliczenia państwowego egzaminu na prawo jazdy.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, 18-letni mieszkaniec gminy Dukla trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany. Młodemu mężczyźnie grozi sądowy zakaz kierowania pojazdami, a także kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Reklama
Poprzedni artykułPijana 67-latka wjechała w latarnię, z koleżanką próbowała okłamać policję
Następny artykułPilne! Wypadek na DK 19 w Iskrzyni. Droga zablokowana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj