Strona główna JASŁO 16-latek uciekał przed policją samochodem

16-latek uciekał przed policją samochodem

0
Reklama

W miniony piątek, dyżurny jasielskiej komendy został powiadomiony o tym, że 16-latek zabrał samochód swojej matce i odjechał. Policjanci natychmiast przystąpili do działań poszukiwawczych. Sprawdzali drogi oraz miejsca, w które nastolatek mógł się udać.

Po godz. 23, ustalili, że chłopak może przebywać w rejonie ul. Przemysłowej i Towarowej w Jaśle. W trakcie patrolu, funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, zauważyli niebieską skodę, którą miał się poruszać 16-latek. Natychmiast spróbowali zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Chłopak widząc radiowóz oraz włączone sygnały świetlne od razu przyspieszył i zaczął uciekać. 

Reklama

Jadąc ul. Lwowską poruszał się z bardzo dużą prędkością przekraczając linie ciągłe i najeżdżając na powierzchnie wyłączone z ruchu. Kiedy dojechał do skrzyżowania z ul. Bieszczadzką, skręcił w lewo z pasa ruchu przeznaczonego do skrętu w prawo. Następnie kontynuował ucieczkę w kierunku Krosna.

Nastolatek zatrzymał pojazd, kiedy zobaczył niebieskie światła kolejnego radiowozu, który nadjeżdżał z naprzeciwka. Podczas kontroli 16-latek oświadczył policjantom, że uciekał, ponieważ nie miał prawa jazdy.

Skoda została zabezpieczona na policyjnym parkingu, a nieletni trafił pod opiekę swojej babci.

Nastolatek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie teraz odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!