Strona główna TARNOBRZEG 16-latek chciał dać nauczkę rywalowi, zorganizował ustawkę

16-latek chciał dać nauczkę rywalowi, zorganizował ustawkę

0
Reklama

Zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek chciał dać nauczkę jej nowemu chłopakowi. Wspólnie z drugim 16-latkiem i o rok starszym kolegą zaatakowali młodego mężczyznę. Pobili go i uszkodzili mu samochód. Pokrzywdzony 19-latek trafił do szpitala. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców. Najstarszy już usłyszał zarzut, a prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze. Dwaj nieletni będą odpowiadać przed sądem rodzinnym. 

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek na ul. Wałowej w Tarnobrzegu. Jak ustalili policjanci, 19-letni mężczyzna, na prośbę byłego chłopaka swojej dziewczyny, przyjechał samochodem w rejon wału rzeki Wisła. Kiedy wysiadł z auta, został zaatakowany przez zazdrosnego chłopaka i grupę młodych mężczyzn. Trzej najbardziej agresywni napastnicy bili ofiarę po twarzy i kopali po całym ciele. Gdy chłopak zdołał dobiec do swojego samochodu, sprawcy zaczęli skakać po dachu i masce auta. Jeden z agresorów ponowił atak i kopał 19-latka po głowie. Chuligani wybili szybę w aucie, oberwali lusterka i uszkodzili karoserię, po czym uciekli.Na miejsce zostali wezwani policjanci. Ranny mężczyzna trafił do szpitala pod opiekę lekarzy. Funkcjonariusze prowadzący czynności ustalili tożsamość sprawców przestępstwa. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 17-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia w ręce policjantów trafili dwaj 16-latkowie. Okazało się, że nastolatek nie mógł zaakceptować rozstania z byłą dziewczyną i jej nowego chłopaka. Postanowił dać nauczkę rywalowi.
Prokuratorski zarzut udziału w bójce usłyszał już 17-latek. Wobec młodego mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz poręczenia majątkowego. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Sprawą dwóch 16-latków, biorących udział w bójce, zajmie się sąd rodzinny.

Reklama