Strona główna GŁÓWNA Pobity 62-letni mężczyzna nie żyje

Pobity 62-letni mężczyzna nie żyje

18
0
??????????????????????????????????????????????????????????
22-letni mieszkaniec Mielca pobił 62-letniego mężczyznę. Poszkodowany w wyniku odniesionych urazów, zmarł po przewiezieniu do szpitala. Sąd zdecydował, że zatrzyma krewkiego mężczyznę na trzy miesiące w areszcie tymczasowym.  
O pobiciu starszego mężczyzny dyżurnego policji powiadomili jego sąsiedzi. Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Funkcjonariusze ustalili, że do domu, którego właścicielem był 62-letni mężczyzna, wtargnął 22-letni mieszkaniec pobliskiej ulicy. Młody mężczyzna był pod wpływem alkoholu, krzyczał i demolował wyposażenie mieszkania. Podczas awantury zaatakował właściciela domu kopiąc i bijąc go po całym ciele.
Policjanci ustalili, że w tym samym czasie w domu pokrzywdzonego przebywała matka młodego mężczyzny, która była świadkiem zdarzenia oraz znajomy ofiary, który pobiegł po pomoc do sąsiedniego domu. W tym czasie 22-latek uciekł z miejsca zdarzenia, zostawiając pobitego 62-letniego gospodarza.
Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia przetransportowała pokrzywdzonego mężczyznę do szpitala. W tym czasie policjanci zatrzymali sprawcę pobicia. 22-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie.
62-letni mężczyzna, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł w szpitalu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy czynności w postaci przesłuchań świadków oraz zabezpieczenia materiału dowodowego w postaci dokumentacji fotograficznej, oględziny miejsca zdarzenia, a także zabezpieczenie śladów, pozwoliły przedstawić 22-letniemu podejrzanemu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania gróźb w stosunku do członków rodziny.
Młody mężczyzna wczoraj stanął przed sądem. Na wniosek policjantów, popartych przez mielecką prokuraturę, sąd zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Podejrzany nie przyznaje się do winy, twierdząc, że niczego nie pamięta. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywotnia kara pozbawienie wolności.
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji, podkarpacie112