Strona główna RZESZÓW 14-latek wspiął się na słup. Został porażony prądem i trafił do szpitala

14-latek wspiął się na słup. Został porażony prądem i trafił do szpitala

0

Wczoraj wieczorem policjanci interweniowali w Racławówce, gdzie doszło do porażenia prądem. Okazało się, że 14-letni chłopiec wspiął się na słup energetyczny wysokiego napięcia. W wyniku porażenia prądem, spadł na ziemię. Z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Wczoraj około godz. 20.30, policjanci zostali zawiadomieni o porażeniu prądem młodego mężczyzny, który miał wejść na słup energetyczny. Skierowany na miejscu patrol zastał załogę ochotniczej straży pożarnej z Racławówki i załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy poszkodowanemu. Okazał się nim 14-latek z powiatu rzeszowskiego.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 14-latek wspiął się na słup energetyczny linii wysokiego napięcia, na podest serwisowy. Tam najprawdopodobniej dotknął kabla energetycznego, w wyniku czego został porażony prądem i spadł z wysokości kilku metrów. Chłopiec z poważnymi obrażeniami, zagrażającymi jego życiu, został przewieziony do szpitala.

Pracownicy Posterunku Energetycznego Rzeszów zabezpieczyli stację przesyłową. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i ustalili świadków zdarzenia. Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Poprzedni artykułZjechał nagle na prawą stronę jezdni i przebił barierę energochłonną
Następny artykułStraciła orientację, mogła zrobić sobie krzywdę. Policja znalazła 19-latkę
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here