Strona główna WIADOMOŚCI 14 fałszywych stempli w jednym paszporcie

14 fałszywych stempli w jednym paszporcie

83
0

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej ujawnili w paszporcie 32– letniej obywatelki Mołdawii 14 podrobionych stempli kontroli granicznej.


Kobieta,  w piątek 13 października, przyleciała do Niemiec ze Stanów Zjednoczonych, gdzie przebywała przez ostatni rok. Z Niemiec drogą lądową wracała przez Korczową do swojego kraju. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze SG ujawnili, że w jej paszporcie znajduje się 6 podrobionych stempli rumuńskiej kontroli granicznej, 5 niemieckiej kontroli granicznej i 3 węgierskiej kontroli granicznej. Strażnicy graniczni potwierdzili, że kobieta nigdy nie była odprawiana w tych przejściach granicznych. Podczas złożonych wyjaśnień, Mołdawianka przyznała się, że stemple podrobiła aby wykazać jak często turystycznie podróżuje po Europie i dzięki temu otrzymać wizę do USA. Jak zeznała za sfałszowanie stempli zapłaciła nieznanym bliżej osobom w Mołdawii ok. 3 tys. dolarów.
Kobieta usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa fałszerstwa, za co została skazana na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności  z warunkowym zawieszeniem na okres 1 roku.
W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 230 osób, które w swoich paszportach posiadały łącznie 600 sfałszowanych odcisków stempli kontroli granicznej.
źr. BOSG