Strona główna JAROSŁAW 12-latka dla zabawy zadzwoniła na 112. Wysłano patrol

12-latka dla zabawy zadzwoniła na 112. Wysłano patrol

0
Reklama

Policjanci natychmiast zareagowali na telefon z numeru alarmowego 112, który brzmiał – „Ratunku, pomocy”, a później zapadła głucha cisza. Funkcjonariusze z komisariatu w Pruchniku dotarli do zgłaszającej, którą okazała się 12-latka. Dziewczynka bawiąc się z 8-letnim sąsiadem dla żartu wybrała numer 112 i wezwała pomoc, po czym rozłączyła się. Gdy telefon oddzwaniał, dzieci bały się go odebrać.

W poniedziałek przed godz. 21, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że ktoś zadzwonił na numer alarmowy 112, krzyknął „Ratunku, pomocy” i się rozłączył. Osoba wzywająca pomocy, pomimo próby nawiązania kontaktu, nie odbierała połączeń.

Reklama

Policjanci szybko ustalili, że telefon, z którego zostało wykonane połączenie, logował się na terenie jednej z miejscowości w gminie Chłopice, w rejonie cmentarza. Funkcjonariusze z komisariatu w Pruchniku natychmiast udali się w to miejsce, jednak nikogo tam nie zastali. Po numerze telefonu ustalili właścicielkę i to pod jej adres skierowali swoje następne kroki. Kobiety nie było w miejscu zamieszkania. Z informacji przekazanych przez członka rodziny wynikało, że 33-latka i jej 12-letnia córka wyszły z domu. Policjanci sprawdzali rejon miejscowości, jednocześnie próbowali nawiązać kontakt telefoniczny z kobietą. Po kilku nieodebranych połączeniach, telefon oddzwonił. Rozmówczyni podała, że właśnie wróciła do domu, bo była z córką u sąsiadki.

Funkcjonariusze ustalili, że telefon, z którego było wykonane połączenie na numer alarmowy, użytkuje 12-latka. Dziewczynka podczas zabawy z 8-letnim sąsiadem zadzwoniła dla żartu na 112, wzywała pomocy i rozłączyła się. Gdy telefon oddzwaniał, dzieci bały się go odebrać. Zarówno dziewczynka, jak i chłopiec, nie potrzebowali żadnej pomocy.

Rodzice dzieci byli nieświadomi całej sytuacji. Policjanci przeprowadzili z dziewczynką i chłopcem oraz ich opiekunami rozmowę, na temat właściwego korzystania z numeru alarmowego i konsekwencjach wywołania niepotrzebnych reakcji służb ratunkowych.

Pamiętajmy, że numer 112 służy wyłącznie do powiadamiania w nagłych sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Osoba dzwoniąca na numer alarmowy 112 bez potrzeby i uzasadnienia, blokuje linię telefoniczną komuś, kto właśnie w tej chwili może potrzebować natychmiastowej pomocy, a nie może połączyć się Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Poprzedni artykułOdsprzedawali leki hurtowniom naruszając ograniczenia dystrybucji leków. Usłyszeli zarzuty
Następny artykułPrzez Jarosław przejdzie procesja eucharystyczna. Sprawdź, gdzie zamkną ulice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!