Strona główna RZESZÓW 108 mln euro dla Podkarpacia w ramach wydłużonego PROW-u

108 mln euro dla Podkarpacia w ramach wydłużonego PROW-u

0
Reklama

Przyznana kwota 108 mln euro powoduje zwiększenie dotychczasowej alokacji dla naszego województwa o ponad 55 %. Jest to najwyższa alokacja w kraju. Po zwiększeniu budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich o dodatkowe środki, łączna kwota wsparcia dla województwa podkarpackiego w ramach PROW wynosi ponad 303 mln euro czyli blisko 1,4 mld zł. O dodatkowych pieniądzach dla Podkarpacia w ramach okresu przejściowego PROW mówili podczas konferencji prasowej wicemarszałek Piotr Pilch oraz dyrektor Departamentu PROW – Magdalena Sobina.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 (PROW 2014-2020) został wydłużony o dwa lata, co w praktyce oznacza możliwość realizacji projektów do 2025 roku. Podstawą prawną tych zmian jest Rozporządzenie Parlamentu i Rady UE. Przedłużenie programu określane jest jako „okres przejściowy”. Na realizację projektów właśnie w tym tzw. okresie przejściowym województwo podkarpackie otrzymało dodatkowe środki w wysokości przekraczającej 108 mln euro.

Reklama

W okresie przejściowym PROW na beneficjentów czekają zmiany, które są jednak korzystne, gdyż oznaczają na przykład większe dofinansowanie do realizowanych projektów. A dodatkowe środki zostały podzielone na kilka obszarów wsparcia:

  • gospodarka wodno-ściekowa – 27 mln euro
  • budowa lub przebudowa dróg lokalnych – dodatkowe 20 mln euro
  • scalania gruntów – dodatkowe ok. 43 mln euro
  • Program Leader – dodatkowe ponad 14,5 mln euro
  • zarządzanie zasobami wodnymi – 3,7 mln euro
Reklama
Poprzedni artykułOtwarto konkurs ofert 2022 w dziedzinie kultury
Następny artykułOdłowiony miś jest chory. Podzielone głosy ws. pomocy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj