Strona główna HISTORIA 106. urodziny jednego z najstarszych klubów na Podkarpaciu

106. urodziny jednego z najstarszych klubów na Podkarpaciu

0
Reklama

W Niedziele Wielkanocną, 30 marca 1918 roku, trzech młodych Harcerzy, postanowiło założyć przy swojej drużynie klub piłkarski.

„W Wielkanoc, 30 marca 1918 r. Wilhelm Słaby spotkał się na spacerze z kolegami Adamem Kordeckim i Szczepanem Kreicarkiem. Idąc po mieście snuli plany na przyszłość i rozmawiali o wielu sprawach: – „Będąc na ulicy Fredry postanowiliśmy założyć przy I Drużynie Harcerski Klub Sportowy „Czuwaj”. Kordecki został pierwszym kapitanem, ja jego zastępcą, a Kreicarek objął obowiązki sekretarza …”
Czuwaj w swoich początkach więc, był klubem harcerskim i jako HKS funkcjonował do 1947 roku, kiedy to przejęła kolej, zmieniając HKS na KKS. Od końca lat 90-tych jest to po prostu KS Czuwaj Przemyśl.

Mimo to kibice Czuwaju często nazywani są „Harcerzykami”
W długiej historii Czuwaju istniało wiele różnych sekcji, jezdną z pierwszych powstałych była nawet sekcja hokeja na lodzie, a także sekcja lekkoatletyczna. Do dzisiaj istnieją dwie: Sekcja piłki nożnej oraz piłki ręcznej. Piłkarze występują obecnie w A klasie, natomiast szczypiorniści w I lidze.
Największym sukcesem piłkarskiej drużyny była gra w II lidze, po raz ostatni w sezonie 1997-1998
 

Reklama

Kibice uczcili urodziny klubu odpalając 100 lat

Podczas jubileuszowego meczu z Pogórzem Dubiecko, wygranego przez Czuwaj 5:3 kibicie zorganizowali racowisko podczas którego odpalono 100 rac.

Reklama