Strona główna WIADOMOŚCI 100 niewybuchów na boisku w Jarosławiu

100 niewybuchów na boisku w Jarosławiu

98
0

Około 100 niewybuchów z czasów II Wojny Światowej odnaleziono podczas prac ziemnych na terenie boiska szkolnego przy ul. Spytka w Jarosławiu. Decyzją dyrekcji szkoły zajęcia zostały odwołane. Zarządzono także ewakuację mieszkańców pobliskich budynków. Na miejscu pracują saperzy z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Od wczoraj policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchów na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Spytka w Jarosławiu. Tuż po godz. 17 do dyżurny jarosławskiej Policji został powiadomiony przez przedstawicieli firmy budowlanej, prowadzącej prace na terenie boiska szkolnego.
Na miejsce dyżurny skierował policyjnego pirotechnika. Z przeprowadzonego rozpoznania minersko-pirotechnicznego wynikało, że odnaleziono tam 6 granatów moździerzowych, z czasów II Wojny Światowej. O znalezisku policjanci powiadomili saperów z Rzeszowa, szefa obrony cywilnej w Jarosławiu i dyrekcję szkoły podstawowej.
Dziś od rana na miejscu pracują saperzy z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, do tej pory odnaleźli 95 granatów moździerzowych oraz 7 pocisków artyleryjskich, ponad 30 łusek po pociskach.
Boisko znajduje się w pobliżu budynku szkoły. Zajęcia dydaktyczne decyzją dyrekcji szkoły zostały odwołane. Na czas prowadzenia działań saperskich zdecydowano o ewakuacji mieszkańców z pobliskich kamienic oraz szkoły plastycznej, łącznie ewakuowano 233 osoby. Około godz. 12.30 mieszkańcy mogli powrócić do domów.
Źródło: KMP Jarosław