Strona główna RZESZÓW 1. Batalion Strzelców Podhalańskich obchodził swoje święto

1. Batalion Strzelców Podhalańskich obchodził swoje święto

0
Reklama

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez 1. Batalion Strzelców Podhalańskich. Jednostka, nawiązująca do historii formacji górskich, obchodzi swoje święto na początku grudnia.

Uroczysta zbiórka odbyła się przed budynkiem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, z udziałem przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej i służb mundurowych. Apel był okazją do podziękowania wszystkim żołnierzom za dotychczasowe zaangażowanie w ramowe przedsięwzięcia brygady, a także do wręczenia wyróżnień, odznaczeń pamiątkowych i ryngrafów okolicznościowych.  

Reklama

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart skierowała do żołnierzy słowa uznania i podziękowania za codzienny trud i zaangażowanie w sprawy związane z obronnością naszego kraju. Podkreśliła też, jak ważna dla polskiego żołnierza jest historia.

– To właśnie z historii  wypływa etos polskiego żołnierza – nieustępliwego, walecznego, z determinacją dążącego do realizacji  wyznaczonego zadania. Dzisiaj etos w sercu Podhalańczyka pozostaje ten sam, natomiast zadania nieustannie ulegają zmianom. Jestem dumna z żołnierzy 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich. Z tego, że do realizacji wszelkich wyzwań podchodzicie sumiennie, rzetelnie, z determinacją, zgodnie z etosem żołnierskiej służby. Jesteście gwarantem bezpieczeństwa tego regionu i naszej  Ojczyzny, a bezpieczeństwo złożone w rękach profesjonalistów to także wielkie zobowiązanie do tego, aby z tej drogi, którą  wybraliście w momencie złożenia przysięgi  nie rezygnować i z determinacją iść do przodu. Macie ogromne zaufanie swoich rodaków. Jestem pewna, że nigdy tego zaufania nie zawiedziecie – mówiła Ewa Leniart.

1. Batalion Strzelców Podhalańskich jest jedną z największych jednostek 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Został sformowany 26 maja 1993 roku. Rok później jednostka przyjęła imię gen. bryg. Józefa Kustronia.  Batalion jest również spadkobiercą tradycji 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, którego historia sięga 1918 roku.

W ramach uroczystości jubileuszowych 1 grudnia br. odbył się Dzień Otwartych Koszar z pokazem sprzętu i wyposażenia wojskowego oraz innymi przygotowanymi na tę okazję atrakcjami. 

Reklama
Poprzedni artykułWypadek w Giedlarowej. Kierowca był nietrzeźwy
Następny artykułZatrzymano sprawcę podpalenia samochodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!