Strona główna SPORT Znakomity start przemyskich zawodników na Mistrzostwach Świata w jiujitsu

Znakomity start przemyskich zawodników na Mistrzostwach Świata w jiujitsu

0

Na niedawnych Mistrzostwach Świata w Jiujitsu, które odbyły się we włoskim Caserta  udział wzięła  licząca 10 osób ekipa z Przemyśla. Zawodnicy pod wodzą trenera Tomasza Dańko zdobyli aż 17 medali!

Największy sukces odniósł Lech Kaczor, który 2 razy stawał na najwyższym stopniu podium. Za pierwszym razem w walce sportowej, a za drugim w mocowaniu Jiujitsu.  Kaczor startował w kategorii do 95 kg.
Bardzo dobry wynik osiągnął również sam Tomasz Dańko, który będąc trenerem grupy, cały czas czynnie walczy. Z Włoch przywiózł 3 krążki, po jednym w każdym kolorze.  Ostatnim seniorem, który zdobył 2 brązowe medale był Mateusz Klęsk, który startował w kategorii do 70 kg.
Znakomicie spisali się także juniorzy, którzy dołożyli pozostałych 10 medali. Na szczególne wyróżnienie zasługują  Jakub Kulpa oraz Miłosz Talacha, którzy zdobyli złota w walce sportowej. Talacha dodatkowo dołożył srebro w mocowaniu jiujitsu. Pozostałe medale zdobyli Norbert Przytuła, Daniel Karabaza, oraz Dawid Krawczyk.
Znakomicie pokazała się również jedyna dziewczyna w ekipie, Natalia Dańko, która zdobyła 2 srebrne medale: w walce i mocowaniu sportowym.
Udało się nam zdobyć kilka słów komentarza od dwukrotnego Mistrza Świata:
Udział w Mistrzostwach Świata we  Włoszech był zwieńczeniem ciężkiego okresu przygotowawczego. Podczas uroczystości ważenia czujesz że wszyscy patrzą Polak-pretendent do pudła, więc wiesz dasz z siebie wszystko. Mi najwięcej emocji sprawił finał w walce sportowej, który odbył się na ringu. Wymagający przeciwnik z którym zrobiliśmy ciekawą walkę. Nie zaprzeczę, że doping z trybun niósł mnie jak na skrzydłach. Mam nadzieję, że będę miał okazję wziąć jeszcze udział na zawodach takiej rangi. Dziękuję rodzinie za cierpliwość, trenerowi za pracę ze mną, wszystkim co przyczynili się do mojej formy startowej i kibicom trzymającym kciuki.