Dwóch złodziei w sylwestrową noc siekierą wybiło szybę w drzwiach sklepu spożywczego w Ulanowie. Włamywacze ukradli ze sklepu alkohol, papierosy i słodycze. Po czterech godzinach od zgłoszenia włamania, policja zatrzymała jednego ze sprawców. Następnego dnia został zatrzymany jego wspólnik.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że drugim włamywaczem był jego 20-letni kolega, który został zatrzymany następnego dnia. Okazało się, że 20-latek ma na swoim koncie włamanie do tego samego sklepu sprzed dwóch lat.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 24 i 20-latek w sylwestra wspólnie pili alkohol. Jak wynika z ich wyjaśnień, młodszy wpadł na pomysł włamania. Przyniósł z domu siekierę i poszli pod sklep. 20-latek wybił szybę w drzwiach i wszedł do środka. Starszy stał na czatach. Ich łupem padły papierosy, alkohol i słodycze. Skradziony towar wynieśli i schowali, następnie ponownie wrócili do sklepu. Potem rozeszli się. Starszy ze sprawców wziął kilka butelek alkoholu oraz papierosy i poszedł do znajomych świętować sylwestra.

Część skradzionego towaru policjanci zabezpieczyli podczas przeszukania domu 24-latka. Łup schowany był w kanapie. Obaj mężczyźni przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze.

źr. KPP Nisko