Strona główna SPORT Rzeszowskie siatkarki w Lidze Mistrzów!

Rzeszowskie siatkarki w Lidze Mistrzów!

0

Siatkarki z Rzeszowskiego Klubu Developres SkyRes wygrały u siebie mecz z Branik Maribor, zapewniając sobie tym samym awans do Ligi Mistrzów.

W sobotę 11-tego listopada siatkarki z Developres SkyRes Rzeszów pokonały po raz drugi zespół ze Słowenii Nova KBM Branik Maribor i awansowały do fazy grupowej ligi mistrzyń. Rzeszowianki wygrały dwa spotkania, kończąc je wynika po 3:1(25:15, 25:20, 20:25, 27:25). Losowanie grup odbędzie się 17 listopada w Moskwie, a Polskę będą reprezentować aż 3 zespoły: Chemik Police, Budowlani Łódź i Developres SkyRes Rzeszów.
Już w pierwszym secie Developres mocno wybił się na prowadzenie. Rozpoczeły partię z przewagą 4:0.  WWśród rzeszowianek najlepiej spisała się Helene Rousseaux. Set zakończył się wygraną dla Rzeszowa wynikiem 25:15. Inaczej wyglądała druga partia. Siatkarki ze Słoweni objęły prowadzenie zaraz na początku setu. Rzeszowianki jednak nie poddały się i zakończyły rundę z przewagą 25:20. Trzeci set należał do Branik Maribor. Słowenki wywalczyły wynik 20:25. Developres świetnie rozpoczął czwarty set, jednak pod koniec setu to Branik wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie skończyło się wygraną dla siatkarek z Rzeszowa wynikiem 27:25,  wygrywając tym samym cały mecz.
Developres: Helene Rousseaux, Monika Ptak, Magdalena Hawryła, Anna Kaczmar, Adela Helić, Jelena Blagojević, Agata Sawicka (libero) oraz Julia Andruszko, Natalia Gajewska, Ewa Żak, Klaudia Kaczorowska. Trener Lorenzo Micelli.
Branik: Iza Mlakar, Marina Kaucić, Sara Najdić, Anita Sobocan, Alja Jerala, Ela Pintar, Roosa Koskelo (libero) oraz Ana Marija Vovk, Ana Mojca Krajnc. Samo Miklavc
Sędziowie: Ksenia Jurković (Chorwacja), Jose Luis Arrarte Mira (Hiszpania)