Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój na mieszkańcu Rzeszowa. To mieszkańcy Stalowej Woli, którzy w niedzielę pobili i okradli 57-latka. Zawiadomieni przez pokrzywdzonego funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych w pobliżu miejsca zdarzenia, tuż po przestępstwie.

W niedzielę około godziny 23.45 do komendy przybiegł pobity mężczyzna. Okazało się, że bezpośrednio przed przyjściem został pobity i okradziony przez trzech nieznanych mężczyzn. Sprawcy mieli przebywać w pobliżu galerii przy ul. Lisa Kuli. W ten rejon dyżurny niezwłocznie wysłał policyjne patrole. Na ul. Jagiellońskiej interweniujący policjanci zauważyli trzech mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zatrzymali ich. W tym czasie do komendy została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła do szpitala pokrzywdzonego z poważnymi obrażeniami twarzy.

Pokrzywdzony 57-letni mieszkaniec Rzeszowa wracając z rynku, na ul. Cieplińskiego został zaczepiony przez nieznanych mężczyzn. Zażądali aby zaprowadził ich do hotelu. Jak wynika z materiału dowodowego mężczyźni prowadzili pokrzywdzonego w kierunku ul. Dąbrowskiego. W tym czasie siłą przytrzymywali go za kurtkę. Kierowali również wobec niego groźby karalne, a jeden ze sprawców także podduszał. Po drodze zażądali od niego zakupu alkoholu, a wobec odmowy zastosowali przemoc uderzając pokrzywdzonego w twarz. Domagali się wydania pieniędzy, a krótko po tym pobili pokrzywdzonego zabierając mu przy tym zegarek i okulary. Pomimo uzyskania wartościowych rzeczy sprawcy w dalszym ciągu żądali przekazania pieniędzy i w celu ich wypłacenia z bankomatu wraz z pokrzywdzonym udali się w kierunku galerii przy ul. Lisa Kuli. Na miejscu mężczyźni ponownie wielokrotnie uderzali pokrzywdzonego, zabrali mu portfel z zawartością m.in. karty bankomatowej i zmusili go do podania numeru PIN. W tym momencie, korzystając z chwilowej nieuwagi napastników pokrzywdzony wyrwał się i uciekł z miejsca zdarzenia udając się bezpośrednio do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Pijani napastnicy ze Stalowej Woli

Chwilę później podejrzani zostali zatrzymani przez interweniujących policjantów. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Stalowej Woli w wieku 27 i 20 lat. Wszyscy byli pijani. Badanie wykazało u 27-latka ponad 2 promile, a u 20-latków odpowiednio 1,3 i 0,8 promila. Policjanci znaleźli przy nich skradzione okulary i zegarek, a w miejscu zatrzymania portfel. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności sprawy zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. Przesłuchali pokrzywdzonego, który podczas okazania rozpoznał napastników.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów. We wtorek do prokuratury doprowadzili podejrzanych. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo i przesłuchał podejrzanych przedstawiając im zarzuty rozboju i zmuszenia do określonego zachowania. Wystąpił również z wnioskiem do sądu rejonowego o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. We wtorek Sąd Rejonowy w Rzeszowie zadecydował o objęciu podejrzanych 3-miesięcznym aresztem tymczasowym.

źr. KMP Rzeszów