Strona główna SPORT Nice 1 Liga: Zwycięstwo Stali Mielec w Łęcznej

Nice 1 Liga: Zwycięstwo Stali Mielec w Łęcznej

0

Kolejne zwycięstwo pierwszoligowej Stali Mielec. W wyjazdowym spotkaniu pełnym bramek biało-niebiescy pokonali w Łęcznej miejscowego Górnika 4:3.

Stal po zwycięstwie w 4 kolejce ma już na koncie 9 punktów i awansowała na 3 miejsce w tabeli. Goście z Podkarpacia świetnie weszli w mecz. Już w 8 minucie błąd Sergiusza Prusaka wykorzystał Łukasz Wroński, który po strzale z woleja pokonał bramkarza z Łęcznej. Na 2:0 podwyższył Djerman Djermanović wykorzystując głową dośrodkowanie Waldemara Gancarczyka z rzutu rożnego.
W drugiej połowie zespół z Mielca grał bardziej chaotycznie i niedokładnie. W 60 minucie Suchanek ograł z boku pola karnego Granchova i dograł do Bonina, który pewnym strzałem po ziemi pokonał Majeckiego. Sześć minut później odpowiedziała Stal po bramce wprowadzonego chwilę wcześniej Mateusza Banaszewskiego, który wyprzedził obrońców Górnika i dołożył nogę do plasowanego dośrodkowania Leandro. Po kolejnych pięciu minutach Brazylijczyk grający w poprzednim sezonie w barwach Górników sprokurował karnego, którego na bramkę zamienił Patryk Szysz. W doliczonym czasie gry pięknym strzałem z rzutu wolnego Krystian Getinger podwyższył prowadzenie mielczan. Jednak piłkarze z Lubelszczyzny jeszcze raz odpowiedzieli zmniejszając rozmiary porażki po bramce Sebastiana Szerszenia.
GÓRNIK ŁĘCZNA – FKS STAL MIELEC 3:4(0:2)