Dziś od 17:00 do 24:00, możliwe będzie bezpłatne zwiedzanie wnętrz parteru i pierwszego piętra Zamku w Łańcucie (zwiedzanie bez przewodników i audioprzewodników).

W tym roku Europejska Noc Muzeów przypada na 19 maja. Jednak ze względu na to, że w tym dniu rozpoczyna się 57. Muzyczny Festiwal w Łańcucie, którego koncerty odbywają się m.in. w sali balowej łańcuckiego zamku i jego parku, Muzeum-Zamek na Noc Muzeów zaprasza wcześniej. Noc Muzeów w Zamku w Łańcucie odbędzie się dziś od 17 do 24 (ostatnie wejście o 23).

W czasie zwiedzania turyści będą mogli obejrzeć ekspozycję parteru i pierwszego piętra zamku, w tym salę balową, czyli największe i najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w dawnej rezydencji rodów Lubomirskich i Potockich w Łańcucie.

Oprócz pomieszczeń będzie można zobaczyć też kolekcję rzeźb i ceramiki, w tym 12 antycznych okazów, które w ubiegłym roku, po 65 latach nieobecności, wróciły do Muzeum-Zamku w Łańcucie z Muzeum Narodowego w Warszawie. Wydarzenie będzie także połączone z możliwością zapoznania się z ofertą turystyczną, wydawniczą i pamiątkarską.

Nocne zwiedzanie w Muzeum-Zamek w Łańcucie już pojutrze❗🙂 To jednak nie koniec dobrych wiadomości ➡️ w trakcie Nocy…

Opublikowany przez Muzeum-Zamek w Łańcucie Niedziela, 29 kwietnia 2018