Strona główna SPORT Ksiądz z Jarosławia mistrzem Polski

Ksiądz z Jarosławia mistrzem Polski

0

W niedzielę, 15 października br., w ramach maratonu poznańskiego, po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Maratonie. Wygrał je ks. Michał Kozak z Jarosławia.

Ks. Michał Kozak, redaktor Radia FARA w Jarosławiu pokonał na trasie dotychczasowego mistrza kraju wśród duchowieństwa, utytułowanego o. Cypriana Czopa OMI oraz równie doświadczonego ks. Damiana Słotwińskiego ze Złoczewa.
Ks. Michał trasę 42 km i 195 m pokonał w znakomitym czasie 3:08:51 h (netto), zajmując 229. miejsce w całym maratonie (na ponad 6300 biegaczy, którzy ukończyli zawody) oraz 113. miejsce w swojej kategorii wiekowej (M30).
Ks. Michałowi serdecznie gratulujemy, zaś wszystkich zachęcamy do zdrowego stylu życia i większej aktywności fizycznej.

źr.: przemyska.pl