Dwóch pieszych ucierpiało w ostatnich wypadkach na terenie powiatu jarosławskiego. W piątek, w Szówsku na ul. Zamojskiej doszło do potrącenia pieszego, który przechodził przez jezdnię. Z kolei wczoraj w Jarosławiu kierujący toyotą zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w idącego lewą stroną jezdni pieszego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Badanie alkomatem pieszych pokazało, że pili wcześniej alkohol.

W piątek, około godz.16.30 w Szówsku na ul. Zamojskiej doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem vectrą 27-letnia mieszkanka Lubaczowa potrąciła przechodzącego przez jezdnię 68-letniego pieszego. W wyniku uderzenia pieszy, mieszkaniec Jarosławia trafił z obrażeniami do szpitala, gdzie pozostał na leczeniu.

Policjanci ustalili, że kierująca pojazdem była trzeźwa. Badanie alkomatem pieszego pokazało u niego blisko 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację, która pozwoli na ustalenie okoliczności tego zdarzenia. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Wiązownicy.

Z kolei wczoraj, tuż po godz. 10.30 w Jarosławiu na ul. Zduńskiej doszło do kolejnego wypadku z udziałem pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni kierujący toyotą RAV4 najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam doszło do potrącenia pieszego, który poruszał się lewą stroną jezdni.

W wyniku uderzenia 58-letni pieszy, mieszkaniec Jarosławia doznał obrażeń i trafił do szpitala. Badanie alkomatem pokazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca toyoty, mieszkaniec Jarosławia był trzeźwy.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu a także sporządzili dokumentację. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z jarosławskiej komendy.

źr. KPP Leżajsk